Podsumowanie I kolejki Klasy Okręgowej Tarnów

Wystartował nowy sezon w tarnowskiej Klasie Okręgowej. Pierwsza kolejka i już spore niespodzianki.

W 7 meczach I kolejki padło 21 bramek. Sędziowie bardzo często sięgali po kartki. Było ich na inauguracji 21 żółtych i 8 czerwonych.

Przeczytajcie krótkie podsumowanie tej kolejki:

🔸Za największą z nich możemy uznać wygraną Ikara Odporyszów, który dość gładko pokonał faworyzowany zespół z Nowej Jastrząbki.

Trener Marek Nalepka potrafi “układać klocki” a mając w składzie takich zawodników jak Wojciech Kruk, Adrian Chłoń czy Łukasz Czerkies można z optymizmem podchodzić do rywalizacji z każdą drużyną w tej lidze.

🔸Zacięte derby Gminy Skrzyszów pomiędzy LKS Szynwałd i Luksem Skrzyszów. Kibice oglądali w tym meczu 7 bramek, 4 z nich padło w ostatnich 15 minutach, 2 czerwone karki tzn. że wiele się w tym meczu działo. Mimo walki do ostatnich sekund Szynwałd nie dał rady wywalczyć choćby pkt.

🔸Beniaminek z Koszyc Wielkich zapewne odczuwa spory niedosyt po spotkaniu z czołową ekipą ubiegłego sezonu – LKS Ładną. Wygrywali 1:0 i przez 50 minut grali w przewadze jednego zawodnika. Stworzyli sytuację jednak nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Skarcił ich za to w 85 min Mateusz Orlik doprowadzając do remisu.

🔸Kolejna niespodzianka to remis Gosłavii z Radłovią. Bardzo dobrze sezon w barwach nowego klubu rozpoczął Dariusz Bałut, który już w 1 minucie pokonał bramkarza rywali. Jednak na nic się to zdało gdyż do remisu w 21 minucie doprowadził Dominik Kwater i mecz zakończył się podziałem punktów.

🔸Pewne wyjazdowe zwycięstwo odniósł Polan Żabno pokonując 3:0 LUKS Zalipie. Zawodnicy z Zalipia mieli utrudnione zadanie gdyż mecz kończyli w 9.

🔸Sezon od porażki rozpoczęli zawodnicy z Rzuchowej. Dąbrovia postawiła w tym meczu trudne warunki. Zaraz po przerwie Łukasza Lisaka pokonał Sendor. Wydawało się, że czerwona kartka w 52 minucie dla zawodnika Dąbrovii może znacząco zmienić obraz meczu. Jednak nic z tych rzeczy. Zawodnicy Rzuchowej nie byli w stanie wykorzystać liczebnej przewagi a w 90 minucie Dąbrovia za sprawą Maziarza ustaliła wynik spotkania.

🔸Łęgovia Łęg Tarnowski po 20 latach wróciła do Klasy Okręgowej i przypieczętowała to zwycięstwem z Tuchovią Tuchów. Zwycięską bramkę strzelił główką w 80 minucie Skrobacz.

W przeciągu ostatniego półrocza w Tuchovii doszło do sporu zmian. W drużynie występuje teraz dużo młodych zawodników, zbierających pierwsze szlify w seniorskiej piłce. Pod okiem doświadczonego trenera Rafała Jasiaka mają szansę rozwinąć swoje umiejętności i pokazać się w dorosłej piłce z jak najlepszej strony.

🔵Ikar Odporyszów – KS Nowa Jastrząbka Żukowice 4:0 (1:0)

Bramki: Chłoń 28, Kruk 65, Nalepka 72, Wielgus 90 (samobójcza)

🟨Żółte kartki: Kruk, Nalepka, Wnęk, – Kozioł, Kuta

🟥Czerwona: Wnęk (2 żółte) 88 min – Kuta (2 żółte) 71 min

🚩Sędzia główny: Bartłomiej Stepek

🔵LKS Szynwałd – LUKS Skrzyszów 3:4 (1:1)

Bramki: Gliński 15, Stach 89, Miczek 90+6 – Kiszka 10, Proszowski 65, A.Dudziak 77, Wojtanowski 90+4

🟨Żółte kartki: Kantor – Twardy, Stańczyk, T.Dudziak,

🟥Czerwona kartka: K.Krakowski 84 – Twardy (2 żółte) 90+6

🚩Sędzia główny: Mariusz Kuś

🔵KS Koszyce Wielkie – LKS Ładna 1:1 (1:0)

Bramki: Melczanko 40 – Orlik 85

🟨Żółte kartki: Onak, Kras – Marcin Smagacz, Szosta

🟥Czerwona kartka: Sołtyk 41 (LKS Ładna)

🚩Sędzia główny: Szymon Wiśniowski

🔵Gosłavia Gosławice – Radłovia Radłów 1:1 (1:1)