Ekstraliga kobiet: Porażka Tarnovii na inaugurację

Nie było niespodzianki w pierwszym wiosennym meczu Ekstraligi kobiet drużyna Sportis KKP Bydgoszcz pokonała Tarnovie Tarnów 3:0.
W przerwie zimowej w Tarnovii doszło do dużych perturbacji. Najpierw próba wycofania drużyny z rozgrywek, później zmiana trenera – to zapewne odbija się dość dużą czkawką i ma wpływ na poczynania drużyny.

Zespół z Bydgoszczy dominował na boisku i odniósł przekonujące zwycięstwo. W 19 minucie piłkę do swojej bramki niefortunnie skierowała Drwal. Po zmianie stron drużyna Sportisu podkręciła tempo i strzeliła jeszcze dwie bramki. Na listę strzelców wpisały się Oleksiak i Witczak.

Tarnovia: Syrek – Piwowarczyk, Gębica, Drwal, Kusion, Trytek (90 Michałek), Wałaszek (65 Skrzyniarz), Dudziak, Krawczyk (86 Wzorek), Porada, Białoszewska.