III kolejka – B klasa Żabno

Bez większych niespodzianek zakończyła się trzecia kolejka B-Klasy Żabno.

Dobrą skutecznością wykazali się zawodnicy ofensywni, co przełożyło się na łącznie 36 bramek (śr. 5,14 na mecz). Spora ilość goli, przełożyła się tylko na trzy czyste konta a sędziowie napominali piłkarzy żółtymi kartkami blisko 20 razy.

W tabeli lideruje Brzezówka, która pokonała na wyjeździe Powiśle Bolesław. Brzoza od pierwszych minut ruszyła do ataku i zaledwie po dziewięciu minutach prowadziła aż 0:4! Po tak rewelacyjnym początku, tempo spotkania stopniowo spadało, przez co do głosu i do swoich sytuacji dochodzili także gospodarze. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 2:5.

Z kompletem punktów i bez straconej bramki zespół z Niedomic. Daleki wyjazd Unii do Słupca zakończył się okazałym zwycięstwem aż 0:7. Spadkowicze z A-Klasy od pierwszych minut narzucili swoje warunki gry i dominowali na dobrze przygotowanym obiekcie. Słupiec po trzech kolejkach, znajduje się na ostatnim miejscu w ligowej klasyfikacji, bez zdobyczy punktowej i strzelonej bramki.

Trzecią drużyną z dziewięcioma punktami na koncie jest LZS Olesno. Zawodnicy tego klubu, wrócili z tarczą z Wójciny, która jak do tej pory zdobyła zaledwie punkt. Olesno po pierwszej połowie wypracowało jednobramkową zaliczkę, którą kilka minut po przerwie odrabiają gospodarze po bramce z rzutu karnego. W ostatnim kwadransie zwycięstwo przyjezdnym zapewniają dwa gole zdobyte przez zawodników, którzy weszli z ławki rezerwowych.

Z kompletem zwycięstw, ale mniejszym dorobkiem punktowym z racji odbytej już pauzy, są także zespoły rezerw Żabna oraz Dąbrovii. Ci pierwsi pewnie pokonali na wyjeździe przedostanie w tabeli Biskupice Radłowskie. Polan szybko otworzył wynik spotkania, lecz Olimpia po kilku minutach doprowadza do wyrównania. W ostatnich minutach pierwszej połowy dwa ciosy wyprowadzają przyjezdni a po zmianie stron powiększają swoją zdobycz bramkową o kolejne dwie bramki.

Dąbrovia natomiast przed własną publicznością pewnie pokonała Wisłę Borusową 4:0. Mecz ten zapowiadał się na najbardziej ciekawy pojedynek w tej serii spotkań, bowiem obie drużyny w ubiegłym sezonie zajęły miejsca w czołówce. Dodatkowo zespoły te, mierzyły się ze sobą dwukrotnie wiosną i w obu meczach o jedno trafienie lepsi byli zawodnicy z Borusowej. Teraz jednak rezerwy Dąbrovii wydają się mieć zdecydowanie silniejszą kadrę, co znalazło potwierdzenie w niedzielnym spotkaniu.

Pierwsze ligowe zwycięstwo wpada na konto Mędrzechowa. Po dwóch porażkach z faworyzowanymi rywalami, przyszedł wreszcie czas, aby na niedawno oddanym do użytku obiekcie sportowym, celebrować pierwszą ligową wygraną. Gospodarze w starciu z Polonią Kłyż przeważali i po pierwszych 45 minutach prowadzili 3:0. W drugiej odsłonie meczu obraz meczu się nie zmienił i to LZS prowadził grę strzelając kolejne dwie bramki. W końcówce spotkania honorowe trafienie zanotowali przyjezdni.

Dobrze w pojedynku z rezerwami Łęgovii spisał się Dunajec Ujście Jezuickie, który pokonał zespół z Łęgu Tarnowskiego 0:2. Bramki padały tylko w pierwszej połowie, w drugiej natomiast pomimo licznych zmian wykonanych przez jednych i drugich, obaj golkiperzy nie pozwolili na strzelenie sobie bramek. Ujście Jezuickie po trzech spotkaniach bez straconej bramki i bez porażki z siedmioma punktami zajmuje czwartą pozycję.