Wieczysta zdobywa Puchar Polski

Wieczysta Kraków – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 2:1 (0:0)

Wieczysta Kraków w finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolski pokonała rezerwy Bruk Betu Termalici Nieciecza 2:1 i obroniła tytuł sprzed roku. Nagrodą za osiągniecie sukcesu jest awans do 1/32 centralnego Pucharu Polski oraz 50 tysięcy złotych.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła Wieczysta. W 7 minucie po groźnej główce Jankowskiego dobrą interwencją popisał się Jańczy. Bramkarz Termalici przez całe spotkanie był najjaśniejszą postacią swojej drużyny kilka razy ratując swój zespół przed utratą bramki.

Pierwsza padła w 47 minucie. Strzał Sławomira Peszki obronił Jańczy jednak strzał Macieja Jankowskiego znalazł już drogę do bramki. Strata bramki wymusiła na Bruk Becie zmianę taktyki. Częściej byli przy piłce jednak nie przynosiło to efektu w postaci sytuacji bramkowych.

Wieczysta w 74 min podwyższyła rezultat. Dośrodkowanie Hebla wykorzystał Peszko i główką pokonał bramkarza rywali. Honorową bramkę dla Bruk Betu w 84 minucie strzelił Pikul.

Bramki: 1:0 Jankowski 47, 2:0 Peszko 74, 2:1 Pikul 84.
Wieczysta: Plewka – Bąk, Kołodziej, Michalski, Kumah – Moulin, Gamrot (82 Pietras), Majewski (67 Misak) – Hebel, Jankowski, Peszko (89 Guzik).
Bruk-Bet II: Janczy – Chłoń, Dudek, Krasiński, Jovanović, Banasik – Surówka, Wanicki (70 Dara), Wrzosek, Wacławek (82 Drelicharz) – Matuszewski (65 Pikul).
Sędziował: Dmytro Krywuszkin (Charków/Ostrów Wielkopolski). Żółte kartki: Wrzosek, Dara. Widzów: 600.

Grafika: FB MZPN